Sbližování generací XIV.

Zdravé město Třebíč Realizace projektu Sbližování generací XIV. byla posunuta kvůli zhoršené epidemiologické situaci v ČR a vládním opatřením, které neumožňovaly zahájení projektu  v květnu. Třebíčský Senior Point

„Třebíč – Zdravé město - Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč.“ A to z grantového programu „Zdravé město - Rodina a zdraví – rok 2020 - projekt Sbližování generací XIV.“ 

Výlet do hasičského muzea a do muzea autíček

Se zahájením školního roku v září 2020 jsme naplánovali výlet do hasičského muzea do Heraltic jako alternativu místo exkurze do vodárny Heraltice, kde bohužel exkurze nebyly vůbec povoleny, neboť se jedná o zdroj pitné vody a opatření jsou nadále velice přísná i pro exkurze. V hasičském muzeu jsme dodržovali všechna opatření, měli jsme roušky a dezinfekci s sebou. Výklad probíhal ve venkovních prostorách muzea a při prohlídce jsme dodržovali rozestupy. Seniorům i dětem se malé muzeum hasičské techniky s odborným výkladem moc líbilo. Po prohlídce jsme navštívili ještě muzeum autíček v obci Příseka, opět za dodržení všech protiepidemiologických opatřeních. V muzeu jsme chodili po skupinkách 2 - 3 dětí s doprovodem učitelů a  svačinka , která byla završením výletu, proběhla venku na terase. I přes malé komplikace s dodržováním všech platných pravidel ohledně epidemie se výlet vydařil a dětem i seniorům se moc líbil.

29. 9. 2020

Zábavná artistická show Milana Ošmery

V rámci našeho projektu Sbližování generací XIV. jsme museli hledat alternativní program, který by bylo možné zrealizovat místo  původních výletů. Po domluvě s Domovinkou jsme narychlo zorganizovali tuto artistickou show. Abychom neohrozili seniory v Domovince, konalo se první představení pouze pro děti u nás ve škole v tělocvičně a o hodinku později ve stejný den přejel pan Ošmera do Domovinky a vystupoval zde pro seniory podruhé. Vystoupení se všem moc líbilo, někteří něco takového viděli snad poprvé. Bylo to příjemně strávené dopoledne, úžasný zážitek.

konec října a konec listopadu 2020

Výroba dušičkových a adventních věnců pro Domovinku

V rámci našeho projektu jsme opět vyráběli dušičkové a adventní věnce pro Domovinku. Vládní opatření nám znemožnila realizovat tvoření přímo v Domovince, proto jsme se domluvili, že věnce vyrobíme s dětmi ve škole a zaměstnanci Domovinky si je vyzvednou  a autem převezou. Větvičky jsme nastříhali přímo na školní zahradě, přírodní materiál  a další větvičky donesly děti. Práce děti moc bavila, i když jich bylo ve škole málo. Děti měly z práce radost a těšily se,  že udělají babičkám radost.

prosinec 2020

Zdobení roušek a výroba vánočních přáníček pomocí big shotu

Završením našeho projektu byl opět alternativní program. Projekt podle plánu nebylo možné z bezpečnostních důvodů a kvůli vládním opatřením realizovat, proto jsme přemýšleli a radili se s Domovinkou a Senior Pointem. Výsledkem vzájemných konzultací byl nápad na zakoupení embosovacího stroje , na němž bychom pro seniory vyrobili vánoční přáníčka. Seniorkám jsme je předali zároveň s textilními rouškami, které děti nazdobily drobnými originálními obrázky pomocí šablon a barev na textil. Během prosince jsme tedy zdobili roušky a vyráběli přáníčka. Zástupcům Domovinky byli předány 17. prosince 2020 . Další roušky jsou nachystané v Senior Pointu a pan Šabatka je babičkám rozdá během prosince a ledna. Seniorky se nyní snaží zbytečně do městských prostor nechodit, mají strach z nákazy. Proto nebylo možné jim vše předat před Vánocemi. Navíc jsou veškeré akce pro seniory v městských prostorách zakázány. Roušky si nazdobily také některé děti a učitelé.