Sbližování generací X.

Zdravé město Třebíč Základem celého projektu je sbližování, výměna zkušeností, komunikace a spolupráce dvou názorově odlišných generací, a to seniorů a dětí. V rámci projektu jsme společně navštívili Valtice a Stezku bosou nohou. Podívali jsme se do zámku v Dačicích a zajeli jsme do Balin u Velkého Meziříčí. Seznámili jsme se s novými výtvarnými materiály a technikami. Ukázali jsme seniorům a klientům Domovinky, stacionáře pro seniory a invalidy na ul. Generála Sochora v Třebíči, malování na deštníky, vyzkoušeli jsme si batiku na hedvábné šály a nezapomněli jsme ani na výrobu dušičkových a adventních věnců. Dále jsme navštívili Senior Point a nově si spolu se seniory z o. s. Pernula vyrobili zdobená trička pomocí zažehlovacích folií, poté jsme si vyzkoušeli dekorování skleněných sluníček. Nezapomněli jsme ani na relaxaci v solné jeskyni či relaxaci při bowlingu, který jsme opětovně zařadili na základě přání klientů Domovinky.

„Třebíč – Zdravé město - Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč.“ A to z grantového programu „Zdravé město - Rodina a zdraví – rok 2016 - projekt Sbližování generací X.“

3. 5. 2016, 4. 5. 2016 a 5. 5. 2016

Zdobení triček nažehlovacími foliemi

Tvoření v Senior Pointu jsme zahájili zdobením triček nažehlovanými foliemi. Pomocí šablonek jsme si obkreslili obrázky a vystřihli je z folie. Ty jsme si podle fantazie rozvrhli a poskládali na přední stranu trička, přežehlili, odstranili vrchní vrstvu folie a tričko bylo hotovo.Některé tvary byly již dopředu vyraženy z folie a stačilo je jenom z folie vytrhnout, přiložit na tričko a zažehlit. Po zažehlení se musela vždy odloupnout vrchní krycí vrstva a obrázek byl poté lesklý a třpytivý. Tvoření bylo pro děti i seniory příjemným zážitkem.

25. 5. 2016

Výlet  do Valtic na Stezku bosou nohou

Tento rok jsme si pro školní výlet vybrali Valtice. Nejdříve jsme navštívili zámek, poté jsme se vydali na Stezku bosou nohou. Autobus nás zavezl až ke kolonádě, kde jsme začali krátkou procházku k jednotlivým atrakcím. Svezli jsme se na skluzavce, prošli se naboso po písečném koberci, zabydleli jsme se ve dřevěném domečku, skotačili jsme na dřevěných muchomůrkách... Pěší procházka skončila v městečku Schrattenberg, kde na nás počkal autobus. Počasí nám vyšlo, dětem i seniorům se výlet moc líbil.

31. 5. 2016, 1. 6. 2016 a 2. 6. 2016

Malovaná skleněná sluníčka v Senior Pointu

Naše společné tvoření v Senior Pointu pokračovalo zdobením skleněných sluníček, která jsme objednali u pana Dvořáka z Janštejna. Malovalo se barvami na sklo a zdobilo se kamínky, třpytkami a kombinací barviček podle své fantazie.Sluníčka se moc povedla. Zájem o tvoření byl obrovský, takže jsme Senor Point navštívili hned třikrát po sobě. Pro děti i babičky byla práce celkem jednoduchá, neboť jsme si pomáhali šablonkami.

5. 10. 2016

Malované deštníky v Domovince

V Domovince jsme si opět po roce zkusili malování na deštníky, které jsme v rámci projektu předváděli seniorům v Senior Pointu. Na přání Domovinky jsme deštníky nazdobili také seniorům zde. Na deštníky jsme ztvárnili barvami na kůži logo Domovinky, opět jsme si pomáhali šablonkami, malovali jsme zlatými, stříbrnými i bílými konturami. Obrázky jsme fixovali pudrováním dětským zásypem, aby se při dešti nerozmazali. Deštníky senioři prakticky využijí při různých akcích v Domovince a na výletech.

15. 6. 2016

Výlet do Dačic na zámek

V červnu jsme s Domovinkou navštívili zámek v Dačicích.Prohlídka zámku byla přizpůsobena našim dětem a velice se nám líbila.Cestou jsme zajeli  do Nové Říše, kde jsme si též domluvili prohlídku knihovny, kaple i celého nově zrekonstruovaného kláštera.Vstupné do tohoto kláštera jsme hradili ze sponzorského daru.

12. 10. 2016

Exkurze do Balin u Velkého Meziříčí

Tentokrát jsme všichni uvítali exkurzi do nově otevřeného statku v Balinách u Velkého Meziříčí. Zaměstnanci tohoto ekocentra pro nás připravili program na téma Jablka. Děti i senioři společně poznávali plody podzimu podle semínek, ochutnávali různé odrůdy jablek a dokonce si na lisu sami vyrobili mošt, na kterém si moc pochutnali. Velice pěkně zpracovaný program oživil dětem vyučování a senioři zase dětem rádi pomohli s poznáváním semínek a s přípravou moštu. Prostředí ekocentra Baliny je velice pěkně zařízené, útulné a přívětivé pro každého návštěvníka.

25. 10. 2016 a 23. 11. 2016

Výroba dušičkových a adventních věnců v Domovince

Jako každý rok i letos jsme vyráběli s babičkami dušičkové a poté i adventní věnce. Toto tvoření je velice vítané, proto se zapojilo hodně seniorů aktivně, zkoušeli si věnce vyrobit, ostatní jen přihlíželi a radili.Nejvíce děti i seniory baví zdobení věnců, při němž mohli uplatnit svou fantazii. Věnce byly i tentokrát výstavní!

16. 11. 2016

Malování na hedvábí v Domovince

Batika na hedvábné šály sklidila velký úspěch v Domovince.Vyzkoušeli jsme zdobení jednoduchou výtvarnou technikou, která byla nenáročná pro všechny. Namočili jsme hedvábné šály a šátky, zmačkali do balíčku, pokapali barvami na hedvábí v různých barevných kombinacích a suché rozložili. Poté jsme hedvábné výrobky vyžehlili. Bavilo to nejen děti, ale i babičky a dědečky, zapojilo se jich opravdu hodně.