Rozvrh hodin

  8:00 - 8:45 8:55 - 9:40 9:50 - 10:35 10:55 - 11:40 11:50 - 12:35 30 min.  13:05 - 13:50
Pondělí ČJ M ČJ PC PŘA ČSP    
Úterý ČJ M TV Mal M VL    
Středa ČJ M ČSP ČSP INF Čech   VV
Čtvrtek ČJ TV ČJ HV      
Pátek ČJ  PC TV Mal ČSP ČSP    

Rozvrh hodin ke stažení zde.

27.5.2014

Požární ochrana očima dětí

Dne 27. 5. 2014 proběhlo vyhodnocení výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí v Přibyslavi, kde získal 3. místo ve své kategorii Michael Mulač z 5. A. Slavnostní vyhodnocení moderovala tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina Ing. kpt. Petra Musilová. Poté si mohli děti, rodiče a všichni zúčastnění společně s průvodcem prohlédnout hasičské muzeum a navštívit nedaleko Přibyslavi Žižkovu mohylu. Podrobnosti na www.dh-vysocina.cz.

5.3.2014

Masopust na Podhorácku a předvelikonoční čas

Dne 5. 3. 2014 jsme opět společně se 4. A navštívili muzeum Vysočiny v Třebíči, kde byl pro nás připraven program, seznamující děti s tradicí masopustu v našem regionu. Nechyběla videoukázka současného masopustního průvodu a pro srovnání i ukázka masopustního průvodu z Budišova ze 60. let minulého století. Děti také soutěžily a vyráběly si své masky. Celý program probíhal v nově zrekonstruovaných prostorách muzea, které se nám moc líbily.

10.2.2014

Výstava na zámku

Začátkem února jsme společně se 4.A navštívili výstavu Třebíčské památky očima fotografů v Předzámčí a prohlédli jsme si nejlepší fotografie oceněné porotou. Zároveň jsme si mohli prohlédnou druhou výstavu, na níž vystavovali studenti Střední školy řemesel kované plastiky. Některá dílka byla úžasná. Obě výstavy se našim dětem moc líbily.

6.2.2014

Karneval 2014

Vyvrcholením třídních projektů na téma Masopust byl společný karneval obou tříd 4. A a 5. A. Karnevalu předcházela vlastní výroba masek indiánů a faraonů. Kdo si nechtěl vzít svou vyrobenou masku, donesl si vlastní. Děti se nejvíce těšily na společné soutěžení, které bylo opravdu napínavé. Skákalo se v pytlích, podlézalo se lano, navíjela se želvička na provázek, přenášelo se vajíčko na lžičce, tančilo se okolo židliček atd. Nakonec se v kuchyňce pekla specialita zvaná křehule. Karneval se vydařil!

19. 12. 2013

Návštěva městské věže a baziliky

Tradiční vánoční výstavu v hotelové škole jsme spojili s návštěvou třebíčských památek. Provázela nás děvčata z hotelové školy, a tak jsme se dozvěděli spousta zajímavostí. Nejvíce nás zaujala pověst o hlásném městské věže, který opilý zatroubil i na zakázanou stranu směrem ke hřbitovu a zjevil se mu kostlivec. Varoval hlásného a pohrozil mu, že jestli to udělá ještě jednou, vezme si ho s sebou. Hlásný se bál a nikdy už v tu stranu netroubil. Také v bazilice nás děvčata doprovázela poutavým vyprávěním.

6. 12. 2013

Vánoční tvoření s rodiči

Před Vánocemi pořádáme společné tvoření dětí s rodiči. Tentokrát jsme vyráběli adventní věnce. Tvoření bylo společné pro obě třídy 4. A a 5.A. Přišli nejen rodiče, ale i paní vychovatelky z DD Holeje. Děti nejen pomáhaly s výrobou adventních věnců, ale také pekly ve cvičné kuchyňce vánoční cukroví. Rodičům i dětem se vánoční tvoření moc líbilo.

5. 12. 2013

Milulášská besídka

Vánoční náladu u nás ve škole odstartovala Mikulášská besídka. Děti z obou tříd 4. A a 5. A se převlékly za čerty a čertice a společně si zatančily na čertovské diskotéce. Příjemně unaveni po tancování a recitaci čertovských básniček si všichni domů odnášeli mikulášskou nadílku.

10. 10. 2013

Otevřené památky a srdce

V říjnu jsme navštívili spolu s třídou IV. A expozici řemesel v třebíčském zámku. Jde o nově otevřenou interaktivní expozici "Cesty časem - procházky třebíčskou historií". Sídlí v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle, které je součástí areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku v Třebíči. Zkusili jsme si postavit základní kameny baziliky, tkát na tkalcovském stavu, objevili jsme tajemství pečení chleba. Dětem se tato expozice moc líbila.

26. 9. 2013

Altánkový běh

Jako každý rok pořádala naše škola altánkový běh. Naše třída běžela celkem krátkou trasu od altánku v osadě Liščí k hlavní silnici a odsud spodní cestičkou opět k altánu. Do cíle doběhli všichni, nikdo se neztratil a nikdo to nevzdal. Cestou do školy jsme relaxovali na skále pod nemocnicí, je tu krásný výhled na město.