Rozvrh hodin

Rozvrh hodin ke stažení zde.

5.3.2014

Masopust na Podhorácku a předvelikonoční čas

Dne 5. 3. 2014 jsme opět společně s 5.A navštívili muzeum Vysočiny v Třebíči, kde byl pro nás připraven program, seznamující děti s tradicí masopustu v našem regionu. Nechyběla videoukázka současného masopustního průvodu a pro srovnání i ukázka masopustního průvodu z Budišova ze 60. let minulého století. Děti také soutěžily a vyráběly si své masky. Celý program probíhal v nově zrekonstruovaných prostorách muzea, které se nám moc líbily.

10.02.2014

Výstava na zámku

Začátkem února jsme společně s 5.A navštívili výstavu Třebíčské památky očima fotografů v Předzámčí a prohlédli jsme si nejlepší fotografie oceněné porotou. Zároveň jsme si mohli prohlédnou druhou výstavu, na níž vystavovali studenti Střední školy řemesel kované plastiky. Některá dílka byla úžasná. Obě výstavy se našim dětem moc líbily.

6.2.2014

Karneval 2014

Vyvrcholením třídních projektů na téma Masopust byl společný karneval obou tříd 4. A a 5. A. Karnevalu předcházela vlastní výroba masek indiánů a faraonů. Kdo si nechtěl vzít svou vyrobenou masku, donesl si vlastní. Děti se nejvíce těšily na společné soutěžení, které bylo opravdu napínavé. Skákalo se v pytlích, podlézalo se lano, navíjela se želvička na provázek, přenášelo se vajíčko na lžičce, tančilo se okolo židliček atd. Nakonec se v kuchyňce pekla specialita zvaná křehule. Karneval se vydařil!

6. 12. 2013

Vánoční tvoření s rodiči

Před Vánocemi pořádáme společné tvoření dětí s rodiči. Tentokrát jsme vyráběli adventní věnce. Tvoření bylo společné pro obě třídy 4. A a 5.A. Přišli nejen rodiče, ale i paní vychovatelky z DD Holeje. Děti nejen pomáhaly s výrobou adventních věnců, ale také pekly ve cvičné kuchyňce vánoční cukroví. Rodičům i dětem se vánoční tvoření moc líbilo.

5. 12. 2013

Milulášská besídka

Vánoční náladu u nás ve škole odstartovala Mikulášská besídka. Děti z obou tříd 4. A a 5. A se převlékly za čerty a čertice a společně si zatančily na čertovské diskotéce. Příjemně unaveni po tancování a recitaci čertovských básniček si všichni domů odnášeli mikulášskou nadílku.

10. 10. 2013

Otevřené památky a srdce

V říjnu jsme navštívili spolu s třídou IV. A expozici řemesel v třebíčském zámku. Jde o nově otevřenou interaktivní expozici "Cesty časem - procházky třebíčskou historií". Sídlí v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle, které je součástí areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku v Třebíči. Zkusili jsme si postavit základní kameny baziliky, tkát na tkalcovském stavu, objevili jsme tajemství pečení chleba. Dětem se tato expozice moc líbila.