Sbližování generací XV.

Exkurze na kozí farmu do Ratibořic
Projekt Sbližování generací XV. pokračuje i tento školní rok. Během června / 9. 6.2021 / jsme připravili výlet na kozí farmu do Ratibořic a prohlídku zámeckého parku v Jaroměřicích nad Rokytnou spojenou s návštěvou kavárny Vrátka. Hned po příjezdu na kozí farmu se nás ujaly dvě průvodkyně, které nás rozdělily na dvě skupiny a ochotně nás provedly celou farmou. Největším zážitkem pro děti byla automatická linka na krmení, kde kozy jedna po druhé ve speciálních boxech dostávaly krmení. Děti si je mohly i pohladit. Venku jsme si prohlédli oplocené pastviny , kde se procházelo stádo dalších koz. Celkem jich tu chovají 800. Nakonec jsme se posadili do zahradního altánku a dostali jsme ochutnávku pudinku z kozího mléka se šlehačkou. Všem to moc chutnalo. Senioři i děti si ještě nakoupili v podnikové prodejně kozí sýry, jogurty a další výrobky. Vyzkoušeli jsme i prodejní automat před farmou, který je otevřený non stop. Poté jsme se přesunuli autobusem do Jaroměřic nad Rokytnou. Děti a senioři se prošli parkem a poseděli v zámecké kavárně Vrátka. Zde jsme seniorům z Domovinky rozdali levandulové relaxační sáčky , které jsme také vyráběli v rámci projektu. Počasí nám vyšlo a výlet jsme si všichni moc užili. 
Všechna platná protiepidemiologická opatření jsme dodrželi, děti měly v autobuse i uvnitř farmy roušky, dezinfekce rukou byla prováděna vždy při nástupu a výstupu z autobusu. Při exkurzi jsme se rozdělili na dvě skupiny - děti a senioři. Děti a pedagogičtí pracovníci a rovněž senioři a pečovatelky byli buď testovaní nebo očkovaní. Potvrzený doklad o testování a očkování byl odevzdán pro případnou kontrolu na kozí farmě.
Třebíč – Zdravé město - Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč.“ A to z grantového programu „Zdravé město - Rodina a zdraví – rok 2021 - projekt Sbližování generací XV.“